Zaskakująca kasza i ryż

W kaszach i ryżach znajdzie się wszystko to, co jest niezbędne dla zdrowej diety i dobrego samopoczucia, w tym aminokwasy, kwas foliowy, potas, magnez, witaminy z grupy B oraz inne minerały. Regularne jedzenie powyższych produktów sprawi, że nie trzeba ich będzie uzupełniać sztucznymi suplementami, na czym nasz organizm z pewnością skorzysta. O tym, jak je wykorzystać tworząc niesamowite dania, w książce „Zaskakująca kasza & ryż” pisze Mariola Białołęcka.

kasza

W przepisach znajdujących się w powyższej publikacji kasza i ryż łączone są przede wszystkim z warzywami oraz owocami. Powstają w ten sposób zarówno lekkie dania obiadowe, jak i desery w postaci ciast czy ciasteczek. Łącznie w książce umieszczono aż osiemdziesiąt przepisów, które idealnie pasują do różnych typów jadłospisów.

Jakie przykładowe potrawy można przyrządzić korzystając z wydawnictwa „Zaskakująca kasza & ryż”? Między innymi pudding z gryczanej kaszy, sernik z kaszy jaglanej, Creme brulée z kaszy jęczmiennej, brownie gryczane, jaglany suflet, chlebek jaglany lawasz, krakersy z kaszy gryczanej z kminkiem oraz serem, chlebek z kaszy kuskus, nuggetsy z kaszy jaglanej, tanzańskie Ugali czy meksykańskie Champurrado. Oprócz samych receptur możemy też przeczytać o najważniejszych zaletach zarówno kaszy, jak i ryżu.