Przemytnicy marchewki groszku i soczewicy czyli zdrowa kuchnia dla całej rodziny

Przemytnicy marchewki groszku i soczewicy to jedna z książek kucharskich autorstwa Moniki Mrozowskiej-Szaciłło, zapalonej wegetarianki, znanej szerszemu gronu publiczności z ekranu telewizora, a dokładnie z serialu Rodzina Zastępcza.

Wydana w 2009 roku książka z przepisami dla całej rodziny nie straciła nic na aktualności. Zawiera ponad tysiąc przepisów pogrupowanych w czterech działach – dziecięcych, w którym autorzy pokazują, jak „przemycić” dzieciom w posiłkach różne zdrowe składniki, a poza tym dział codzienny, zawierający proste i szybkie do przygotowania potrawy, dział imprezowy, w którym znajdziemy inspiracje na smakowite przyjęcie i w końcu dział ze słodyczami, w którym umieszczono przepisy dla nawet najbardziej wybrednych łasuchów. Książka oprócz przepisów zawiera także krótkie historie o jedzeniu oraz działy z przyprawami i wybranymi produktami.

monika-mrozowska.pl

monika-mrozowska.pl

Dział dziecięcy był konsultowany z córką autorki, Karoliną, która krytycznie oceniała poszczególne przepisy i ich udział w tej pozycji książkowej. Tym bardziej dzieci – niejadki zostaną zachęcone do jedzenia przez uśmiechniętą buzię Karoliny, zachwalającej kolejne potrawy przygotowane przez jej rodziców. Do tego dochodzi ładna szata graficzna, wysoka jakość zdjęć oraz łatwo dostępne składniki do przygotowania potraw, co jest niewątpliwie mocną stroną tej publikacji.