Poznaj styl fusion – wybierz go do swojej kuchni!

Styl skandynawski to styl, który szturmem wkroczył na nasze salony. Świetnie nadaje się urządzania mieszkania, jednak obecnie nowością jest fusion. To połączenie chłodnego minimalizmu, który jest kwintesencją stylu skandynawskiego, ze świetnymi meblami, których zadaniem jest ożywienie wnętrza. To możliwość łączenia kontrastów, przełamywania zasad i dowolnego dobierania do siebie elementów, które pozornie do siebie nie pasują.

Odkryj styl fusion

To styl, który nie jest tak popularny, choć powstał już na przełomie XX i XXI w. Świetnie łączy ze sobą styl minimalistyczny z żywą kolorystyką. Pozwala na łączenie ze sobą barw, różnych elementów wzornictwa i kontrastów. Nadaje się do designerskich miejsc, które chcemy nieco ożywić. Dzięki temu zyskujemy pomieszczenie, które nie przypomina tradycyjnego miejsca.

Styl fusion łączy kontrasty. Dzięki temu, możemy łączyć ze sobą stal, szkło czy drewno. I to jedno z drugim! Sprawi to, że dość futurystyczne czy nowoczesne meble znakomicie komponować się będą z rustykalnymi. Ten styl znakomicie nadawać się będzie także do kuchni. Dzięki temu połączymy różne elementy w jednym miejscu. Ważne jednak, by nie zagracić pomieszczenia bądź nie przesadzić.

Odpowiednie dobranie różnych elementów stylu fusion pozwala nam zadbać o odpowiedni nastrój naszego wnętrza. Dodatkowo kuchnia nie może być ani zbyt nudna, ani zbyt przesadzona, poprzez co nie będzie elegancka, a wręcz komiczna. Warto postawić na to, co ze sobą współgra, choćby pozornie.