Pokrywka, dzięki której zupa nie wykipi

Podczas gotowania zazwyczaj wykonuje się sporo czynności na raz. A to trzeba pokroić jeszcze jakiś składnik, a to przynieść mąkę czy cukier ze spiżarki, a to znów przeczytać coś w przepisie czy odebrać telefon od męża czy przyjaciółki. Wszystko to sprawia, że przygotowywana w garnku potrawa może nam niespodziewanie wykipieć, brudząc tym samym nie tylko palnik, ale i całą kuchenkę. Jednak potrzeba jest matką wynalazków, dlatego też została stworzona pokrywka Boil Over, która zabezpiecza ciecze przed kipieniem.

źródło: producent

źródło: producent

Wspomniana pokrywka została wykonana z silikonu i pasuje do garnków o średnicy 15-25 cm. Po jej nałożeniu gorąca ciecz, która chce wydostać się z naczynia, będzie na bieżąco wychładzana, przez co nie dochodzi do jej wykipienia, a w przypadku bardzo mocnego gotowania się proces ten zostaje po prostu zminimalizowany.

źródło: producent

źródło: producent

Co niezmiernie ważne, Boil Over można używać w temperaturach nawet nieco przekraczających 200 st. C, a także myć w zmywarce czy stosować w mikrofalówkach. Aby jednak móc się nim cieszyć, trzeba najpierw zapłacić 15 dolarów.