Oxo Good Grips – komplet tarek, pojemników i nakładek

Kupując w kompletach najczęściej za poszczególne produkty zapłacimy taniej, noż gdybyśmy nabywali je osobno. DLatego też dziś proponujemy wam ciekawy komplet Oxo z serii Good Grips, któy producent opisał jako komplet tarek i slicerów. Co dokładnie wchodzi w jego skład? Dlaczego warto go kupić do swojej kuchni?

8

Pierwszą częścią zestawu Oxo są cztery kolorowe tarki. Pierwsza z nich – żółta – ma oczka średnie i idealnie przyda się do tarkowania marchewki, skórek cytrusów, cukinii, muszkatołowej gałki czy imbiru. Tarka pomarańczowa – o oczkach nieco większych – przeznaczona jest do tarkowania cebuli, serów półmiękkich, ziemniaków, masła, kapysty czy jabłek. Czwarta z tarek (czerwona) dedykowana jest plastrowaniu sera, cebuli i ogórków, zaś czwarta (zielona) to tak zwana krajalnica julienne, któa przyda się gdy będziemy chcieli kroić słupki do sałatki czy sushi.

Do tarek dopasowany jest przezroczysty pojemnik, który po połączeniu z tarką tworzy jedną powierzchnię pracy. Zalety wspomnianego pojemnika to możliwość mycia w zmywarce, poręczny rozmiar, antypoślizgowe uchwyty oraz gumowe nóżki. Ostrza tarek wykonano z mocnej nierdzewnej stali, zaś pozostałe elementy – ze sztucznego tworzywa. Cena powyższego zestawu to około 170 złotych.