Naleśniki – idealny pomysł na obiad

Naleśniki to potrawa, która znakomicie spisuje się w każdych warunkach. Świetnie nadaje się dla dzieci, które uwielbiają ich słodką wersję, ale również i dla dorosłych, którzy kuszą się na wersje słone czy wegetariańskie. Słowem: naleśniki są dobre dla każdego. Przypadają do gustu niezależnie od diety, jaką stosujemy. Czemu są takie pyszne? Nie wiadomo, jednak czasem warto zmienić ich tradycyjną wersję na coś nowego i delikatnego. Zobacz nasze propozycje.

Naleśniki w sam raz na obiad

Wiele osób chętnie spożywa naleśniki jako potrawę obiadową. Zamiast wersji słodkiej postawmy na wytrawną, która nada się dla każdego. Smaczne są naleśniki z dodatkiem sera feta lub mozzarella, szpinaku czy łososia. Oprócz tego możemy postawić na naleśniki w nieco bardziej orientalnym klimacie – z mięsem mielonym, papryka, cebulą i fasolą – wyczarujemy z tego wspaniałego naleśnika w meksykańskim stylu.

nalesniki

Naleśniki w nowej odsłonie

W nowej odsłonie? Naleśniki z mąki innej niż tradycyjna! Postaw na gryczaną, w połączeniu z mlekiem roślinnym. Dzięki temu są one lekkie, mało kaloryczne. Możemy je również smażyć np. na oleju kokosowym. Najlepiej używać do tego patelni przystosowanej specjalnie do naleśników. Znajdziemy ją w internecie w rozsądnej cenie, np. na okazje.info: http://www.okazje.info.pl/dom-i-ogrod/kuchnia-i-jadalnia/. Znakomite są także naleśniki owsiane lub ryżowe. Do ich przygotowania nada się specjalna łopatka do naleśników – drewniana lub teflonowa.

Nalesniki warzywne