Kuchenny pomocnik – Guzzini G Plus tarka do sera

Włoska marka Guzzini, aby ułatwić i uprzyjemnić pracę w kuchni, oferuje szereg ciekawych funkcjonalnie, a zarazem stylistycznie rozwiązań, wśród których na uwagę zasługuje także G Plus – tarka do sera. Urządzenia z tej serii wyróżnia przede wszystkim elegancka forma i nowoczesny design, spod ręki uznanych projektantów (duet George Sowden & Hiroshi Ono).

Elektryczna tarka do sera została wykonana z najwyższej jakości tworzywa oraz elementów ze stali nierdzewnej, co gwarantuje jej długą żywotność. Imponująca jest szybkość działania tego urządzenia – w kilkanaście sekund rozdrabnia kawałki serów, np. parmezanu, a nawet twardszych składników, jak orzechy. Nie zaleca się jednak używania tarki do wyjątkowo miękkich serów, jak np. cheddar, chyba że po wcześniejszym starannym, kilkugodzinnym obsuszeniu.
Elektryczną tarkę do sera Guzzini można nabyć w kolorze kremowym, białym lub czerwonym, a jej kształt nawiązuje do wyposażenia kuchni przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. Inne piękne i użyteczne akcesoria kuchenne marki Guzzini mozna kupić tutaj.