Książki kucharskie – koktajle dla zdrowia i urody

Koktajle mogą być przyjemną i oryginalną formą diety dla zdrowia, dobrego samopoczucia i urody. Inspiracji dadzą nam w tej kwestii dwie ciekawe książki, które właśnie o takiej roli koktajli mówią.

Zielona dieta koktajlowa. Jak oczyścić organizm i schudnąć

Zielona dieta koktajlowa to witaminowe oczyszczenie w sam raz na lato. To dziesięciodniowy program detoksu zielonymi koktajlami, który odejmie kilogramów, doda energii, poprawi sprawność intelektualną i stan zdrowia. Przyrządzane z bogatych w składniki odżywcze zielonych warzyw liściastych i owoców koktajle są zdrowe i sycące, niskokaloryczne i pyszne. W tej książce znajdziemy listy produktów, przepisy i szczegółowe instrukcje dotyczące dziesięciodniowego oczyszczania, jak również wiele wskazówek, które pomogą osiągnąć optymalny efekt. Dowiemy się z niej także, jak należy postępować po zakończeniu detoksu, aby utrzymać niską wagę. Po ukończeniu diety koktajlowej stracimy od 4 do 7 kilogramów, pozbędziemy się nadmiaru tłuszczu, także tego tworzącego oponkę na brzuchu, zgubimy nadmiar kilogramów i centymetrów bez morderczego treningu, nauczymy się zdrowiej jeść i zdrowiej żyć, polubimy zdrowe jedzenie i nigdy już nie będziemy musieli stosować restrykcyjnych diet, a także poznamy ponad 100 przepisów na zielone koktajle, które poprawią zdrowie i urodę. Autorem książki jest J. J. Smith, a wydawcą Bukowy Las.

dieta oparta o koktajle

okazje.info.pl

Jak zamieszać w swoim życiu, czyli koktajle dla zdrowia i urody

Od kilku lat na świecie zapanowała prawdziwa moda na koktajle – z owoców, warzyw, ziół i zbóż. Jeśli w naszej diecie brakuje owoców i warzyw, jemy w pośpiechu, odżywiamy się nieracjonalnie albo chcemy schudnąć, to ta książka jest właśnie dla nas. Koktajle dodają energii, dostarczają składników odżywczych, można je tworzyć z ulubionych składników na wiele sposobów. Zamieszczone w tej książce przepisy pozwalają cieszyć się wspaniałym smakiem oraz doskonałym, odżywczym działaniem najróżniejszych owoców i warzyw. Smaczne, niewymagające dużych nakładów energii czy finansów, dostarczające konkretnych składników do naszej diety – wszystkie zalety koktajli zostały ujęte w łatwe do przygotowania przepisy. Znajdziemy tu kuracje detoksykacyjne, przyspieszające metabolizm, odstresowujące oraz inne, wszystkie ułożone w proste do przeprowadzenia tygodniowe plany żywieniowe. Autorką książki jest Katarzyna Błażejewska – absolwentka dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz psychodietetyki Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, która wyznaje zasadę, że można jeść niemal wszystko, a ważne są proporcje. W proponowanych dietach, jak również w edukacji pacjentów kładzie nacisk na produkty sezonowe, regionalne i naturalne.

dieta oparta o koktajle

okazje.info.pl