Książka kucharska „Szalony grill”

„Szalony grill” to książka kucharska stworzona przez znanego amerykańskiego didżeja i miłośnika przyrządzania potraw na ruszcie Jamiego Olivera. Zawiera ona aż pięćdziesiąt niesamowitych, wręcz szalonych przepisów, z których każdy odmieni Twoje myślenie o potrawach z grilla. Wystarczy więc, że pilnie przyłożysz się do realizacji przepisów Amerykanina, a Twoi goście nie będą mogli wyjść z zachwytu. Nieprzypadkowo bowiem o grillowaniu pisze Amerykanin – w tym bowiem kraju pieczenie potraw na ruszcie to więcej niż codzienność – to wręcz tradycja narodowa.

Co kocha Jamie Oliver?

Co w grillowaniu uwielbia autor książki „Szalony grill”? Przede wszystkim wolno i łagodnie pieczone, duże kawałki mięsa. Ale równie dobrze żyje z potrawami przyrządzanymi błyskawicznie, gdy akurat dowiemy się że za chwilę pojawi się tabun niespodziewanych gości. Do tego autor dokłada wspaniałe dodatki oraz marynaty, które niebiańsko podkreślają smaki przygotowanych dań. Uwierzcie: nikt się nie oprze takim pysznościom. Wiemy, bo sami testowaliśmy już kilka z polecanych w omawianej książce przepisów – jest niebo w gębie!

Przepisy na jakie potrawy znajdziemy w „Szalonym grillu”? Między innymi:

  • grillowane plastry pomidorów
  • kurczak wędzony w niepowtarzalnym, wiśniowym dymie
  • teksański klasyczny mostek
  • burgery bombowe
  • zabójcze tacos rybne,
  • kandyzowany wieprzowy filet.

To oczywiście tylko kilka przykładów, które są przedsmakiem tego, co nas spotka gdy rozpoczniemy przygodę z „Szalonym grillem”. Smacznego!