Książka dla „walczących” z dietami – Dieta czekoladowa

Ruth Moschner, autorka książki „Dieta czekoladowa” przekonuje, że jest to najbardziej skuteczna forma diety, polegająca na jedzeniu czekolady w połączeniu ze zdrowym żywieniem, opierającym się na sycącym białku i substancjach balastowych, które wykorzystują zalety ciemnej czekolady dla zdrowia i do regulacji apetytu.
Dzięki obecności czekolady w diecie, staje się ona mniej uciążliwa dla osob lubiących słodycze i nie mogących się bez nich obejść w czasie diety. A ponieważ jedzenie na takiej diecie jest przyjemnością, łatwiej utrzymać dietę i osiągnąć wymarzona sylwetkę co jest bardzo istotne nie tylko ze względów estetycznych, ale również, a może nawet przede wszystkim – zdrowotnych.
Według autorki, rozkosz kulinarna stanowi klucz do diety czekoladowej: sprawia przyjemność, jest skuteczna i wykorzystuje zalety kakao, przede wszystkim działanie hamujące apetyt. Książka „Dieta czekoladowa” nie jest szybkim kursem odchudzania, ale stanowi pomoc dla kobiet i mężczyzn, którzy próbowali już wszystkich innych sposobów, w przestawieniu swojego odżywiania w sposób łagodny, co pomoże schudnąć w sposób trwały i bez narażania własnego zdrowia. Książka zawiera liczne porady, jak zmienić swoje przyzwyczajenia życiowe. Została wydana nakładem wydawnictwa G+J RBA.

dieta_czekoladowa_IMAGE1_237464.jpg_4

Źródło: materiały wydawnictwa