Jak udekorować jadalnię na święta?

Ciekawe ozdoby to coś, co jest obowiązkowe w okresie Bożego Narodzenia. Warto o nie zadbać nie tylko w salonie, biurze czy kuchni, ale też w jadalni, w której to w święta spędza się wyjątkowo dużo czasu. Dzięki nim bowiem stworzy się jeszcze bardziej rodzinny nastrój, który poprawi nam humor na długi czas. Dlatego też podpowiadamy, jak udekorować jadalnię na święta.

źródło: livejournal.com

źródło: livejournal.com

Nad stołem

Jeśli nad naszym stołem znajduje się lampa, wtedy do niej możemy przyczepić część dekoracji świątecznych. Mogą to być przezroczyste sople, błyszczące się gwiazdki czy stroiki z bombek spiętych w jedno grono. Wielkość tych ozdób należy dopasować do wielkości lampy tak, żeby nie zagłuszyć jej światła.

Na stole

Podstawą dekoracji stołu w święta jest biały, gładki obrus. Na nim kładziemy całą zastawę obiadową czy deserową, stroik z gałązek i bombek, ozdobne serwetki, świeczki lub podgrzewacze i im podobne. Na każdym talerzyku można też położyć gładką, bawełnianą serwetkę ze świąteczną obrączką.

Krzesła

Dekorując jadalnię warto zadbać o to, by świąteczne ozdoby znalazły się także na krzesłach. Podstawą są pokrowce, które już same w sobie dają genialny efekt. Można je kupić w każdym większym sklepie z tkaninami czy wyposażeniem wnętrz. Do gładkich pokrowców na tyle oparcia krzesła można przyczepić małą zieloną gałązkę i niewielką bombkę. Jeśli natomiast nie chcemy kupować pokrowców, oparcia przewiążmy przezroczystą, błyszczącą tkaniną, którą z tyłu zawiążemy na kokardkę.