Dla ochłody – domowe lody z urządzeniem ICM-06C z Biedronki

Nie tylko dzieci uwielbiają lody. Także dla dorosłych jest to świetna forma orzeźwiającego deseru, szczególnie w upalne dni. Nie zawsze jednak jakość oferowanych w sklepach i „budkach” z lodami produktów jest zadawalająca, dlatego warto pokusić się o przygotowanie własnych lodów, w których każdy składnik będzie nam znany, sprawdzony i bezpieczny. Doskonale nadaje się do domowej „lodziarni” sprzedawane w sieci Biedronka urządzenie do robienia lodów, o symbolu ICM-06C.

b2d27a7891b13f511d073acc261f51a5,0,57

Źródło: producent

Urządzenie do robienia lodów sprzedawane jest w estetycznym, lakierowanym pudełku tekturowym, świetnie zatem będzie się nadawać także na prezent. Maszynka ma wymiary ok. 23 cm wysokości i około 23 cm średnicy licząc z uszkami, a składa się z plastikowej obudowy wyposażonej w antypoślizgowe nóżki zapewniające stabilność, wyjmowanej misy z aluminium, z czynnikami chłodzącymi w ściankach oraz plastikowego, praktycznego uchwytu do łatwiejszego wyjmowania aluminiowej misy. Misa zamykana jest pokrywą z otworem do umieszczania mieszadła. Również w pokrywie znajduje się silniczek urządzenia oraz prosty przycisk włączania i wyłączania. Inne maszyny do domowej produkcji lodów są dostępne na http://www.okazje.info.pl.

Waga tego urządzenia to niecałe 2,5 kg. Wyposażone jest w przewód zasilający o długości niecałego metra. Misa ma pojemność 1,45 l, ale producent zaleca przygotowywanie w niej do 1 l lodów. W opakowaniu razem z urządzeniem znajduje się kilka przepisów na lody domowej roboty.