Co powinno znajdować się w składzie serwisu obiadowego?

Zastawa stołowa to element, który znajduje się w każdym domu. Jednak podczas przeprowadzek, remontów czy po prostu pod upływem czasu część zostaje zniszczona lub zgubiona i nastaje czas, by zakupić nową. Jak prawidłowo wybrać zastawę oraz co powinno się w niej znaleźć?

Zastawa idealna na co dzień

Po pierwsze tak naprawdę powinniśmy posiadać dwa rodzaje zastawy – zwykłą na co dzień oraz zastawę na przyjęcia. Wybierając komplet do codziennego użytku wybierzmy możliwie najprostszy. To czy talerze mają być okrągłe, prostokątne bądź w innym dowolnym kształcie zależy jedynie od naszych preferencji. Pamiętajmy, że są używane praktycznie codziennie, dlatego na pewno za jakiś czas część się potłucze bądź zniszczy. Starajmy się wybrać takie talerze, by można było łatwo dokupić kolejne pasujące do pozostałych. Nie zapomnijmy o kilku miskach w różnych rozmiarach na wszelkiego rodzaju sałatki itd. Na co dzień najbardziej preferujemy picie z kubków. Tutaj również panuje dowolność. Najważniejsza jest wygoda, starajmy się również dopasować kolorystykę do pozostałych elementów kuchni. Nie zapomnijmy również o sztućcach. Najlepiej wybrać te wykonane ze stali nierdzewnej ponieważ są najpraktyczniejsze.

DUO Serwis obiadowo-kawowy FALA 51346

Ozdobna zastawa na przyjęcia

Osobną kwestią jest zastawa przygotowana na przyjęcia. Tutaj warto zdecydować się na sztućce ze szlachetnej bądź posrebrzane. Można pokusić się również o bardziej bogate zdobienia. Podobnie jest z talerzami. Te przeznaczone dla gości powinny być bardziej ozdobne. Nie powinno nam zabraknąć również specjalnego kompletu filiżanek na kawę czy herbatę. W zależności od tego, jak często wyprawiamy przyjęcia możemy zdecydować się na bardziej wymyślne części zastawy, takie jak sosjerki, dzbanki czy maselnice. Powinniśmy wyposażyć się również w zestawy kieliszków. Podstawowymi są te do białego i czerwonego wina. Warto posiadać również kieliszki do wódki oraz szampana. Wszystko co niezbędne na stół znaleźć można na okazje.info: http://www.okazje.info.pl/

DUO PARYŻ Serwis obiadowy i kawowy 33/6

W sklepach znajdziemy wiele gotowych zestawów. Jest to najprostsze rozwiązanie, jednak jeżeli pragniemy stworzyć indywidualną kompozycję bez problemu możemy to zrobić. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Najciekawsze i najlepsze serwisy obiadowe znajdziesz m.in. na Okazje.info.